Podľa materiálov z portálu pamyat-naroda.ru v obci Poriadie pochovala Červená armáda 6 vojakov. Okrem jedného patrili do 6. gardového paradesantného pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. Vo veliteľskej funkcii pluku v apríli 1945 majora Aljeksandra Ivanoviča Musochranova (*1908, Александр Иванович Мусохранов) vystriedal major Aljeksej Vasiľjevič Kabanov (*1908, Алексей Васильевич Кабанов). Jeden z vojakov 6. gardového paradesantného pluku bol v dôstojníckej hodnosti.

  • Ignatij Vasiľjevič Šuľgin (Игнатий Васильевич Шульгин) sa narodil v roku 1923 v Rusku v meste Irkutsk na stanici Kuntun (г. Иркутск, ст. Кунтун). Do Červenej armády ho povolal v auguste 1941 komisariát v Irkutsku (Иркутский ГВК). V roku 1942 absolvoval Kemerovské pechotné učilište, od 12. októbra 1942 mu udelili hodnosť podporučíka, od 13. januára 1945 hodnosť poručíka a od 8. apríla 1945 hodnosť nadporučíka. Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol matku Aljeksandru Michajlovnu Šuľgin z Irkutska. V októbri 1944 bol ranený. Naposledy slúžil v hodnosti nadporučíka ako veliteľ streleckej roty v 6. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. V tejto jednotke bol 10. februára 1942 vyznamenaný Radom Červenej hviezdy za bojový čin pri Modrom Kameni z 15. januára 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 8. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severnom okraji obce Poriadie. Posmrtne bol vyznamenaný Radom Veľkej vlasteneckej vojny 1. stupňa.

6. gardový paradesantný pluk 1.gardovej paradesantnej divízie pochoval na Poriadí štyroch radových vojakov na severnom konci obce.

  • Pjotr Aljeksejevič Jacuk (Петр Алексеевич Яцук, niekde Jacjuk, Яцюк) sa narodil v roku 1913 na Ukrajine v Žitomirskej oblasti (Украинская ССР, Житомирская обл.). Do Červenej armády ho povolali v roku 1943 komisariátom v meste Fastov (Фастовский РВК).
    Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Nataľju Nikolajevnu Jacuk z obce Lysovka v Žitomirskej oblasti, možno je to obec pri meste Fastov (ukr. Лисівка, Фастів). V hodnosti vojaka ako člen sanitárnej čaty 170. gardového streleckého pluku 57. gardovej streleckej divízie obdržal 6. augusta 1944 medailu Za bojové zásluhy za bojový čin na rieke Visla. Naposledy slúžil v hodnosti slobodníka ako zástupca veliteľa streleckého oddielu v 6. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie, do ktorej bol zaradený od 9. marca 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 8. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severnom okraji obce Poriadie. Posmrtne mu udelili medailu Za odvahu za bojový čin pri Mochovciach z 26. marca 1945, v odôvodnení ho spomínajú v hodnosti vojaka.
  • Maksim Andrjejevič Rjemarčuk (Максим Андреевич Ремарчук, niekde Rymarčuk, Рымарчук) sa narodil v roku 1905 na Ukrajine v obci Pedosy pri meste Pogrebišče (Украинская ССР, Винницкая обл., Погребищенский р-н, с. Педосы). Do Červenej armády bol povolaný opätovne v decembri 1944. Už od 28. januára 1944 v zostave 516. streleckého pluku 107. streleckej divízie zostal nezvestný pri obci Choroša pri meste Lipovec na Ukrajine (ukr. Хороша, Липовець). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Darju Ignaťjevnu Remarčuk z obce Pedosy. Naposledy slúžil v hodnosti vojaka ako strelec v 6. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie, do ktorej bol zaradený od 9. marca 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 8. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severnom okraji obce Poriadie.
  • Aljeksandr Jakovljevič Dombrovskij (Александр Яковлевич Домбровский, niekde Dobrovskij, Добровский) sa narodil v roku 1908 na Ukrajine v oblasti mesta Vinnycja (Украинская ССР, Винницкая обл.). Do Červenej armády bol povolaný v decembri 1944 komisariátom v meste Kozjatyn (Казатинский РВК). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Jevdokiju Markovnu Dombrovskú z obce Macharynci pri Kozjatyne (ukr. Махаринці, Козятин). Naposledy slúžil v hodnosti vojaka ako strelec v 6. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie, do ktorej bol zaradený od 9. marca 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 8. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severnom okraji obce Poriadie.
  • Vasilij Maksimovič Golovin (Василий Максимович Головин) sa narodil v roku 1911 v Rusku v Moskovskej oblasti. Do Červenej armády bol povolaný v septembri 1941 komisariátom v meste Zagorsk dnes Sergijev Posad (Загорский РВК, Сергиев Посад). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol sestru Marju Maksimovnu Golovinovú z obce Choťkovo pri Zagorsku (Хотьково, Загорск). Ranený bol v septembri 1942 a v januári 1944. Naposledy slúžil v hodnosti vojaka ako guľometčík v 6. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. Zo stavu jednotky ho vyradili 8. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severnom okraji obce Poriadie. Posmrtne ho vyznamenali Radom slávy 3. stupňa za bojový čin pri obci Mochovce z 26. marca 1945.

Jeden vojak pochovaný na Poriadí patril do zostavy 4. gardového delostreleckého pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. Pochovali ho na severozápadnom okraji obce.

  • Dmitrij Gordjejevič Samsonjuk (Дмитрий Гордеевич Самсонюк) sa narodil v roku 1912 na Ukrajine v býv. Baltskom okrese (Украинская ССР, Одесская обл., Балтский р-н). Do Červenej armády ho povolal v marci 1944 komisariát mesta Balta (Балтский РВК). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Annu Andrjejevnu Samsonjuk z obce Jelenovka pri meste Balta (ukr. с. Оленівка, г. Балта). Naposledy slúžil v hodnosti slobodníka v 4. gardovom delostreleckom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. V tejto jednotke ho 2. januára 1945 vyznamenali medailou Za odvahu. Zo stavu bol vyradený 8. apríla z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na severozápadnom okraji obce Poriadie.

 

Kamerové systémy