Podľa materiálov pamyat-naroda.ru Červená armáda pochovala v obci Polianka v časti Dolná Polianka na jednom mieste troch vojakov 1. gardovej paradesantnej divízie. Všetci boli z 3. gardového paradesantného pluku, ktorému velil podplukovník Ivan Ivanovič Garvart (* 1917, Иван Иванович Гарварт).

  • Stjepan Vasiľjevič Pivjec (Степан Васильевич Пивец) sa narodil v roku 1911 na Ukrajine v oblasti mesta Kirovograd dnes Kropyvnyckyj (Украинская ССР, Кировоградская обл.). Do Červenej armády ho povolal v marci 1944 komisariát mesta Stara Ušicja (Старо-Ушицкий РВК). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Taťjanu Aksenjeťjevnu Pivjec. Naposledy slúžil v hodnosti seržanta ako telefonista v 3. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie, do ktorej ho zaradili od 9. marca 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 7. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na Dolnej Polianke.
    V materiáloch pamyat-naroda.ru je vojak omylom aj dupľovane zapísaný ako pochovaný v obci Kolta, odkiaľ mal byť po exhumácii prevezený do Štúrova.
  • Filimon Vakulovič Bondar (Филимон Вакулович Бондарь) sa narodil v roku 1898 na Ukrajine v oblasti mesta Kamjanec-Podiľskyj (Украинская ССР, Каменец-Подольская обл.). Do Červenej armády ho povolal v marci 1944 komisariát mesta Holovanivsk (Голованевский РВК). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Jevdokiju A. Bondar. Naposledy slúžil v hodnosti vojaka v 3. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie, do ktorej ho zaradili od 19. februára 1945. Zo stavu jednotky ho vyradili 7. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na Dolnej Polianke.
    V materiáloch pamyat-naroda.ru bol vojak omylom aj dupľovane zapísaný ako pochovaný v obci Kolta pod menom Filipp Vakulovič Bondar (Филипп Вакулович Бондарь), odkiaľ mal byť po exhumácii prevezený do Štúrova.
  • Fjodor Nikolajevič Azarov (Федор Николаевич Азаров) sa narodil v roku 1919 v Rusku v Krasnodarskom kraji (Краснодарский край). Do Červenej armády ho na Ukrajine povolal v apríli 1944 komisariát mesta Kotovsk dnešný Podiľsk (Котовский РВК). Ako kontaktnú osobu rodiny uviedol manželku Vjeru Jevdofjejevnu Djuľger z Kotovska. Naposledy slúžil v hodnosti staršinu ako veliteľ guľometnej čaty v 3. gardovom paradesantnom pluku 1. gardovej paradesantnej divízie. V tejto jednotke mu udelili 31. januára 1945 medailu Za odvahu a za bojový čin pri obci Hvozdnica zo 6. marca 1945 Rad slávy 3. stupňa. Návrh vyznamenania bol podpísaný veliteľom pluku ešte 31. marca, ale udelili mu ho až deň po smrti. Zo stavu jednotky ho vyradili 7. apríla 1945 z dôvodu smrti v boji. Pochovali ho na Dolnej Polianke.

 

Kamerové systémy