Titus Zeman bol ako organizátor pokusu o nelegálne prekročenie hraníc skupiny prevažne saleziánskych študentov v roku 1952 odsúdený na 25 rokov väzenia. V roku 1964 ho podmienečne prepustili a neskôr mu umožnili aj slúžiť verejné omše. Zdravie mal ale podlomené väzenskými prácami v uránových baniach a v roku 1969 zomrel. Pochovaný bol na Vajnorskom cintoríne.
Proces blahorečenia Titusa Zemana, ktorý je vnímaný ako mučeník za záchranu duchovných povolaní, sa začal oficiálnym podnetom provinciála slovenských saleziánov. V počiatku beatifikácie boli 2. septembra 2010 exhumované jeho ostatky, aby ich z dôvodu potvrdenia utrpenia so smrteľnými následkami posúdili medicínsky súdni znalci v Martine. Následne boli uložené v krypte vajnorského kostola. Dekrét o mučeníctve saleziánskeho kňaza a Božieho služobníka Titusa Zemana schválil pápež František 27. februára 2017. Pápežský legát kardinál Angelo Amato vykonal obrad blahorečenia pri omši 30. septembra 2017 v petržalskom kostole Svätej rodiny. Bronzový relikviár s ostatkami Titusa Zemana bol zapečatený krátko predtým 27. septembra v provinciálnom dome saleziánov v Bratislave a 1. októbra po omši bol uložený vo farskom kostole vo Vajnoroch.
Iniciátorom sochy Titusa Zemana bol jeho synovec a birmovný syn zároveň Michal Radošinský. Touto myšlienkou sa vážne zaoberal už od roku 2005. V roku 2016 ju podľa jeho idey začal stvárňovať sochár Peter Švaral. Sochu spoločne odhalili M. Radošinský spolu so žiakmi Titusa Zemana Jánom Brichtom a Augustínom Krivosudským 30. septembra 2018 na Námestí Titusa Zemana vo Vajnoroch. Následne ju požehnal arcibiskup Stanislav Zvolenský. Socha je odliata z bronzu v mierne nadživotnej veľkosti, na dolnom okraji reverendy sú čísla, ktorými bol Titus Zeman označený vo väzeniach.

 

Vajnory už zdobí socha bl. Titusa Zemana, 1. 10. 2017, in: tituszeman.sk

Padlým v 1. svetovej vojne, Vajnory
Titus Zeman (1915 - 1969), kostol vo Vajnoroch
Oslobodenie Červenou armádou, Osloboditeľská
Návšteva Jána Pavla II., Nám. Titusa Zemana
Ján Pavol II., Osloboditeľská 27
Ferdiš Juriga (1874 - 1950), Park F. Jurigu

Kamerové systémy